X Festiwal Muzyczny Pod Kluczem

Już po raz X dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami intelektualnymi i zaburzeniami ze spektrum autyzmu z różnych miast aglomeracji śląskiej będą mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalne, taneczne i ruchowe podczas Festiwalu Muzycznego „Pod Kluczem”. Ten wyjątkowy, jubileuszowy festiwal odbędzie się w Mysłowickim Ośrodku Kultury w Mysłowicach 9 maja, lecz tym razem nie będzie on w konwencji konkursu. Organizatorzy: Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Mysłowicach oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Uczniom i Szkole „Nasze Dzieci” zaprosili do udziału uczniów ze szkół, które niemal od początku tworzą ten festiwal, poprzez swój aktywny w nim udział. Twórcy przedsięwzięcia zmieniając na ten wyjątkowy moment formułę festiwalu pragną podziękować szkołom za zaangażowanie, a tym samym nauczycielom za ich ogromną pracę, w przygotowaniu popisów artystycznych.

Festiwal poprowadzi Marek MRÓZ – konferansjer, który od wielu lat wolontarystycznie wspiera środowisko osób niepełnosprawnych. Przygotowania natomiast wesprą: Nadleśnictwo Katowice oraz Kwiaciarnia Rosa, użyczając elementów do scenografii.

Podczas festiwalu, obok niepełnosprawnych artystów, zaprezentują się także zawodowi muzycy, uświetniając festiwal oraz wprowadzając wszystkich zgromadzonych w wyjątkowy moment: poczęstunek jubileuszowym tortem.